Lazerle Dövme Silme

Starwalker lazer sistemi nedir?

StarWalkerQX cihazımız Fotonanın ASP (Adaptive Structured Pulsed) teknolojisinin 3. neslini temsil eder. Bu cihaz kompakt tasarımıyla en yüksek güç ve tedavi etkinliğini sağlar. Bu cihaz dövme silme işleminden sonra kısa iyileşme süresi ve daha az sayıda seans sayısı ile hastalar için konforlu ve sürdürebilir bir tedavi seçeneği sunar.

Satrwalker lazer sistemi süper kısa puls (picosecond veya pikosaniye) teknolojisini kullanarak ciltteki dövme ve lekeleri oluşturan pigment parçalarını güçlü foto-akustik enerjiyle daha küçük parçalara bölme özelliğine sahiptir. Bu parçacıklar bağışıklık sistemi hücreleri tarafından daha kolay elimine edilebiliyor ve bu şeklide bölgeden uzaklaştırılıyor.

Starwalker’ın eşsiz TMD (Transverse Mode Discrimination) laser üretim teknolojisi saniyenin trilyonda biri seviyesinde ultra-kısa pasları (580 pikosaniye) yüksek enerjili bir dizi oluşturarak çok kısa (5 nanosaniye) atışlar şeklinde gönderir. Bu atışlar fotomekanik etki sağlayarak çevre dokuya herhangi bir zarar vermeden yalnızca hedeflenen cilt dokusunu parçalayarak yok eder.

Bu teknoloji geleneksel nanosaniye lazerlerin yüksek enerji gücüyle güncel pikosaniye lazerlerin ultra-kısa puls süresini birleştirir. Böylece iki teknolojinin faydalarını bir araya getirerek hastalar için en gelişmiş tedaviyi sunuyor.

 

 

 

FracTat™ protokolü Dövme Silmede Nasıl bir avantaj sağlar?

Bir Q-anahtarlı lazer palsı dövme veya kalıcı makyaj pigmentine çarptığında deride gaz ve buhar üretir. Oluşan buhar sonradan gelen lazer ışınının daha derin olan lekelere ulaşmasını engeller. Ayrıca pigment parçacıklarının etrafında oluşan gaz kabarcıkları çevredeki dokuya baskı uygulayarak zarar verebilir. Patentli FracTat™ protokolü uygulandığında deride önce fraksiyonel ablatif lazer kullanarak mikro delikler oluşturulur. Bu delikler, gazların aşırı basınç oluşturmadan kaçabildiği kanallar gibi işlev görür. Böylece geliştirilmiş foto-akustik şok dalgası daha geniş ve daha derin lekelere ulaşabilir ve tek bir seansta birden fazla MaQX ışınlama yapılabilir.

 

 

Lazerle dövme sildirme İşlemine dair ayrıntılı bilgi İçin İletişime geçebilirsiniz

Dövme Silme süreci nasıldır?

Silinmesi planlanan bölge temizlenip fotoğraf çekilerek kayıta alındıktan sonra işlem başlar. Uyuşturucu krem sürülüp etki göstermesi için bekledikten sonra lazer uygulamasına başlanır. FracTat™ protokolü uygulanmasına karar verildiyse ilk sırada bir pas fraksiyonel uygulama yapılır ve daha sonra silme aşamasına geçilir. Silme aşaması dövmenin boyutuna göre değişir ancak 50 cm2 lik bir dövme için ortalama 10 dakika sürer. Hastanın ve dövmenin durumu uygunsa 20-30 dakikalık bir dinlendirme süresi sonrasında ikinci veya üçüncü pas silinme de yapılır. Hafif bir yara bakımı yapıldıktan sonra hastanın seansı bitmiş sayılır.

Bir sonraki seans genellikle 6 hafta sonra yapılır. Ancak herkesin merak ettiği en önemli soru dövme silme için kaç seans gereksinimidir. Seans sayısını belirleyen en önemli faktörler hastanın deri tipi, dövmenin bölgesi, uygulanan dövmenin kat kat üst üste uygulanması, kullanılan renklerin hacmi, sayısı ve kalitesi ve uygulama aşamasında oluşan skar ve deri hasarına dir. Kirby Desai skalası bu konuda bize kabaca seans sayısını belirlemektedir.

 

 

Dövme Silmede hedefimiz ciltte en az hasar ve iz bırakarak en kısa sürede normal görüntüye mümkün olduğunca yaklaşmaktır.

Sorularını sor
Bilgi al
Merhaba size nasıl yardımcı olabiliriz?