Leke Sildirme Tedavileri

 

Enzimatik ve kimyasal Peeling

Peeling cildin üst katmanını hafifçe soyarak pigment içeren hücreleri bölgeden uzaklaştırır. Aynı anda pigment üreten hücrelerdeki pigment sentezini de baskılar. Cilde uygulanan Peeling kolajen sentezini artırarak hücrelerin yenilenmesini de tetikler. Geleneksel olarak uygulanan kimyasal peeling yüzeysel lekelerde daha etkilidir. Ancak günümüzde teknolojinin gelişmesiyle Enzimatik peeling de leke tedavisi için kullanıma sunulmuştur. Cosmelan® ve Dermamelan® olarak bilinen bu yöntem daha derin ve daha koyu lekelerde tek seanslık uygulamada bile göz alıcı ve kesin sonuçlar elde etmektedir. Bu yöntem özellikle çok fazla kişiyi rahatsız eden genital ve koltuk altı koyulaşmalarda da güvenli bir şekilde kullanılmaktadır.

Lazer Yöntemi

Lazer uygulamaları, renk pigmentlerine etki ederek ya da cildi soyarak tedavi eden uygulamalardır. Leke tedavisinde Fraksiyonel ve Q anahtarlı lazerler, başarılı ve etkin bir şekilde kullanılmaktadır. Lazerle leke tedavisinde dikkat edilmesi gereken en önemli nokta sağlam deriye zarar vermeden sadece hücrelerin içindeki melanin pigmentini bozarak hücrelerden uzaklaştırılmasıdır.

 

Mezoterapi

Mezoterapi leke açıcı ve antioksidan maddelerin ince iğnelerle deri altına enjekte edilerek uygulandığı bir tedavi yöntemidir. Uygulanan bu az miktarda ilaçlar cilt hücrelerinde melanin pigmentinin oluşumunu ve taşınmasını engeller. Lekenin tekrarını önlemeği de unutmamak lazım. Bunun için leke açıcı ajanlar, vitaminler, aminoasit, hyaloronik asit içeren özel mezoterapi ürünleri de devam tedavisinde kullanılmaktadır.

Leke sildirme tedavilerine dair ayrıntılı bilgi İçin bizimle İletişime geçebilirsiniz

PRP

Leke sildirme tedavisi isteyen kişinin kendi kanından trombositten zengin kısmının alınarak, tedavi edilecek bölgeye mikroenjeksiyon yoluyla enjekte edilmesidir. Trombositler, içerdikleri büyüme faktörlerini serbest bırakarak cildi yeniler. Yenilenen cilt aydınlanır, canlanır ve daha genç durur.

 

Leke Açıcı Kremler

Leke açıcı kremler, hücrelerdeki fazla melanin yapımını engellediği için tedavide etkin bir şekilde kullanılmaktadır. Güneş lekesi veya diğer lekeler için leke açıcı krem kullanmak isteyen kişilerde tedaviden önce dikkat edilmesi gereken en önemli konu Uzman doktor tarafından detaylı bir cilt muayene ve analizidir. Bu değerlendirme doğru tedavi seçiminde birinci önceliktir. Cilt tipine uygun olmayan ürünlerin kullanılması ya da uzman dermatologlar tarafından yapılmayan lazer ve kimyasal soyma tedavileri de daha çok lekeye neden olmaktadır.

Sorularını sor
Bilgi al
Merhaba size nasıl yardımcı olabiliriz?