Dolgu Uygulamaları

Dolgu uygulamaları

 

Ameliyatsız estetik alanında en çok uygulanan yöntemlerden biri de hyaluronik asit bazlı dolgu malzemeleri ile ilgili operasyonlara dayalı olarak yapılan girişimlerdir. Anti-aging sektörünün en popüler araçlarından biri olan dolgu uygulamaları, yüzdeki ince çizgilerin giderilmesinde, kırışıklıkların giderilmesinden dudak dolgusuna kadar, elmacık kemikleri aralığında yüz germe etkisi yaratacağının sinyallerini vermesiyle yaygın uygulama alanlarına sahiptir.

1.Dolgu Uygulaması Ne İfade Eder?

Hyaluronik asit, hayvansal içerik içermeyen laboratuvar koşullarında üretilmiş, görünümü oluşturan şeffaf kristal jel bileşendir (Hücreler arası yüz dolgu malzemesi). Dermal enjeksiyon üzerine kendi vücudundaki hyaluronik asit ile birleşerek hacim oluşturur. Hacimsel göstergesinin 1000 katı su emme kapasitesine sahiptir.

2.Dolgu Malzemeleri Nerelerde Kullanılır?

  • Nazolabial çizgiler (burun kenarlarından dudak kenarlarına kadar uzanan çizgiler),
  • Dudak kenarlarından aşağı doğru uzanan çizgiler
  • Dudakların üstünde ince çizgiler.
  • Derin sivilce izi veya skar izleri.
  • Gözlerin altı
  • Daha net çene çizgisi oluşturmak için.
  • Elmacık kemikleri ve yanak sinyalizasyonu.
  • Yüz germe etkisine neden olmak için yüzdeki yaşa bağlı kayıp hacmi geri kazanmak.
Dolgu uygulaması ne kadar sürer?

Uygulama 15-30 dakika arasında sürmektedir. Uygulamanın hemen ardından günlük hayatınıza dönebilirsiniz. Tedavi edilen bölgede hafif şişlik ve iltihaplanma beklenebilir.

Uygulama sırasında herhangi bir yan etki görülme olasılığı var mı?

Hyaluronik dolgu asidi bazlı bileşenlerin en önemli özelliği herhangi bir alerjik reaksiyona yol açmamasıdır. Bu, o bileşenin vücutta doğal olarak birikmesinin sonucudur.

Sonuçların etkileri ne kadar süre devam eder?

Sporadik dolgu malzemeleri uygulamalarının etkisi 6-12 ay arasında değişmektedir. Bu süre, seçilen dolgu maddesine, yoğunlaştırmaya ve enjekte edilen marja göre değişir.

Dolgu ve botoks birlikte uygulanabilir mi?

Evet esas olarak iki kaş arasına derin çizgilere yapılan enjeksiyon botox ile kombinasyonu hem dolgunun dayanıklılığını güçlendirir hem de çok daha istenilen sonuçların alınmasını sağlar.

1 Step 1
SİZİ ARAYALIM
Size nasıl ulaşmamızı istersiniz?pick one!
Hangi alanda bilgi almak istersiniz?pick one!
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right
Sorularını sor
Bilgi al
Merhaba size nasıl yardımcı olabiliriz?