Dövme Silme

İyi yapılmamış  ya da gençlik hatası olan dövmeleriniz mi var? Fotona Star Walker ile dövmelerinizden kurtulabilirsiniz?

Tek seansta iki uygulama yapılabilmesi sayesinde tedavi sürecini yarıya indiren patentli fractat protokolü ile dövmelerinizi kısa süre içinde sildirebilirsiniz.

Dövme sildirme süreci nasıl ilerler?

 • Silinmesi planlanan bölge temizlenip fotoğraf çekilerek kayıta alındıktan sonra işlem başlar.
 • Uyuşturucu krem sürülüp etki göstermesi için bekledikten sonra lazer uygulamasına başlanır.
 • FracTat™ protokolü uygulanmasına karar verildiyse ilk sırada bir pas fraksiyonel uygulama yapılır ve daha sonra dövme silme aşamasına geçilir.
 • Silme aşaması dövmenin boyutuna göre değişir ancak 50 cm2 lik bir dövme için ortalama 10 dakika sürer.
 • Hastanın ve dövmenin durumu uygunsa 20-30 dakikalık bir dinlendirme süresi sonrasında ikinci veya üçüncü pas silinme de yapılır.
 • Hafif bir yara bakımı yapıldıktan sonra hastanın seansı bitmiş sayılır.
 • Bir sonraki seans genellikle 6 hafta sonra yapılır.

Dövme Sildirme seans sayısını belirleyen en önemli faktörler nelerdir?

 • Hastanın deri tipi,
 • Dövmenin bölgesi,
 • Uygulanan dövmenin kat kat üst üste uygulanması,
 • Kullanılan renklerin hacmi, sayısı ve kalitesi ve
 • Uygulama aşamasında oluşan skar ve deri hasarının boyutudur.

Kirby Desai skalası bu konuda bize kabaca seans sayısını belirlemektedir.

Starwalker® Lazer Sistemi Nedir?

StarWalker™ QX cihazımız Fotonanın ASP (Adaptive Structured Pulsed) teknolojisinin 3. neslini temsil eder. Bu cihaz kompakt tasarımıyla en yüksek güç ve tedavi etkinliğini sağlar. Bu cihaz işlemden sonra kısa iyileşme süresi ve daha az sayıda seans sayısı ile hastalar için konforlu ve sürdürebilir bir tedavi seçeneği sunar.

Satrwalker lazer sistemi süper kısa puls (picosecond veya pikosaniye) teknolojisini kullanarak ciltteki dövme ve lekeleri oluşturan pigment parçalarını güçlü foto-akustik enerjiyle daha küçük parçalara bölme özelliğine sahiptir. Bu parçacıklar bağışıklık sistemi hücreleri tarafından daha kolay elimine edilebiliyor ve bu şeklide bölgeden uzaklaştırılıyor.

Starwalker’ın eşsiz TMD (Transverse Mode Discrimination) laser üretim teknolojisi saniyenin trilyonda biri seviyesinde ultra-kısa pasları (580 pikosaniye) yüksek enerjili bir dizi oluşturarak çok kısa (5 nanosaniye) atışlar şeklinde gönderir. Bu atışlar fotomekanik etki sağlayarak çevre dokuya herhangi bir zarar vermeden yalnızca hedeflenen cilt dokusunu parçalayarak yok eder.

Bu teknoloji geleneksel nanosaniye lazerlerin yüksek enerji gücüyle güncel pikosaniye lazerlerin ultra-kısa puls süresini birleştirir. Böylece iki teknolojinin faydalarını bir araya getirerek hastalar için en gelişmiş dövme sildirme tedavisini sunuyor.

FracTat™ Protokolü Dövme Silmede Nasıl Bir Avantaj Sağlar?

Bir Q-anahtarlı lazer palsı dövme veya kalıcı makyaj pigmentine çarptığında deride gaz ve buhar üretir. Oluşan buhar sonradan gelen lazer ışınının daha derin olan lekelere ulaşmasını engeller. Ayrıca pigment parçacıklarının etrafında oluşan gaz kabarcıkları çevredeki dokuya baskı uygulayarak zarar verebilir. Patentli FracTat™ protokolü uygulandığında deride önce fraksiyonel ablatif lazer kullanarak mikro delikler oluşturulur. Bu delikler, gazların aşırı basınç oluşturmadan kaçabildiği kanallar gibi işlev görür. Böylece geliştirilmiş foto-akustik şok dalgası daha geniş ve daha derin lekelere ulaşabilir ve tek bir seansta birden fazla MaQX ışınlama yapılarak dövme sildirme işlemi yapılabilir.

1 Step 1
SİZİ ARAYALIM
Size nasıl ulaşmamızı istersiniz?pick one!
Hangi alanda bilgi almak istersiniz?pick one!
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right

Dövmelerinizden kurtulmak mı istiyorsunuz? İstanbul’da size en iyi dövme silme deneyimini sunmak için buradayız. Uzman ekibimiz ve teknolojik cihazlarımızla siyah veya enkli dövmelerinizden iz bırakmadan kurtulmanıza yardımcı oluyoruz.

Dövme silme seans ücreti dövmenin büyüklüğüne, rengine ve karmaşıklığına göre değişmektedir. En iyi dövme silme merkezi hangisi diye merak ediyorsanız, kliniğimiz size teknoloji ve uzman kadrosuyla en iyi hizmeti sunacaktır.

Dövme sildirme işlemini İstanbul’un Avrupa yada Anadolu yakasında yaptırmak istiyorsanız, kliniğimiz ideal bir konumdadır. Dövme silme merkezleri arasında seçim yaparken, kliniğin hijyenine, kullanılan cihazlara ve ekibin tecrübesine dikkat etmeniz önemlidir.

Ameliyatla dövme sildirme mi? Yoksa Lazerle dövme sildirme mi? Bu kişilerin kendi tercihleriyle ilgilidir. Ancak ameliyatla dövme sildirmenin cerrahi bir operasyon olduğu unutulmamalıdır. Dövme sildirme işlemi ve dövme sildirme fiyatları hakkında detaylı bilgi almak için kliniğimizle iletişime geçebilirsiniz.

 • Dövme sildirenler: Dövme sildirme işlemi hakkında bilgi edinmek için internette ve sosyal medyada deneyimlerini paylaşan kişileri bulabilirsiniz.
 • İstanbul dövme sildirme tavsiye: İstanbul’da dövme sildirme hizmeti veren birçok klinik var. Seçim yaparken araştırmanızı iyi yapmanız, güvenilir bir klinik seçmeniz ve uzman bir dermatolog kontrolünde dövme sildirme işlemlerini yaptırmanız önemlidir.
 • Lazerle dövme silme: Yaygın ve etkili dövme silme yöntemi lazerle dövme silmedir.
 • Dövme sildirme fiyatları: Dövme sildirme fiyatları dövmenin büyüklüğüne, rengine, karmaşıklığına ve kullanılan cihazlara göre değişmektedir.
 • İstanbulda Dövme silme işlemi yapan klinikler ve bazı hastaneler bulunmaktadır:
 • Dövme sildirme işlemi ne kadar sürer? Dövmenin büyüklüğüne ve karmaşıklığına göre seans süresi değişmektedir. Küçük dövmeler birkaç dakikada silinebilirken, büyük dövmeler için birden fazla seans gerekebilir.
 • Dövme sildirme işlemi sonrası nelere dikkat etmeliyim? İşlem sonrası güneş ışınlarından korunmalı, bölgeyi tahriş edebilecek ürünlerden kaçınmalı ve doktorunuzun önerdiği kremleri kullanmalısınız.
Sorularını sor
Bilgi al
Merhaba size nasıl yardımcı olabiliriz?