Dudak Dolgusu

Dudak Dolgusu: Dudaklarınıza Yumuşak ve Doğal Bir His Verecek Şekilde Şekillendirin

Dudak dolgusu, tipik olarak hyaluronik asit dolgu maddeleri kullanılarak bir dizi enjeksiyon yoluyla dolgunluğunu ve hacmini artırarak dudakların görünümünü değiştirmeyi ve iyileştirmeyi amaçlayan cerrahi olmayan bir prosedürdür. Uygun enjeksiyon teknikleri ile üst ve alt dudaklar şekillendirilerek dudakların ideal boyutunu elde etmek için yumuşak hyaluronik asit dolgular yerleştirilir.

Hyaluronik asit dolgu maddeleri nelerdir?

Hyaluronik asit vücudumuzda doğal olarak bulunan bir maddedir. Yumuşak bağ dokularında ve gözlerimizi çevreleyen sıvıda yüksek konsantrasyonlar bulunur. Ayrıca kıkırdakta, eklem sıvılarında ve deri dokusunda bulunur.

Hyaluronik asit dolgu maddeleri enjekte edildiğinde, yaşlanma nedeniyle hacim veya elastikiyet kaybetmiş olabilecek yüz hatlarını konturlamak için yumuşak ama sağlam bir yapı sağlamak üzere şişirilmiş bir destek gibi davranır. Hyaluronik asit dolgu maddeleri de nemlendirici bileşene sahiptir. Ağırlığının birkaç katı kadar su emer ve cilt yüzeyine su getirir, böylece enjekte edilen bölgeyi sıkı ve esnek tutar.

Dudak dolgusu için hyaluronik asit

Hyaluronik asit dolgu maddeleri dudakları şekillendirmek için mükemmeldir. Somurtkanlığınıza yumuşak, doğal bir his verirken, onları daha tatlı ve belirgin hale getirecek şekilde şekillendirirler. Daha yeni, daha yumuşak ve daha uzun süre kalıcı dolgu maddeleri ile korkunç “arı sokar” dudaklar veren dudak dolgu maddeleri geçmişte kaldı.

Dudak dolgusu tedavisi, sadece 30 dakikalık, güvenli ve etkili bir işlemle, yaşlanmayla birlikte kaybolan hacmi ve sarkmaları geri kazandırmakla kalmaz, aynı zamanda dudaklarınıza her zaman istediğiniz şekli verir.

Tedavinin herhangi bir yan etkisi var mı?

Dudak dolgusu işlemlerinde, hyaluronik asit dolgu maddeleri, düşük alerji veya yan etki insidansı ile çok güvenlidir.

Dudak dolgusu ne kadar süre dayanabilir?

Yumuşak dermal dolgu maddeleri uygulandığında, genellikle yaklaşık 6 ila 12 ay arasında kalıcıdır. Bununla birlikte, tekrarlanan tedavilerle, sık sık takviyeye ihtiyaç duymadan çok daha uzun süre dayanabilir.

Dudak dolgusuna hazırlanmak için ne yapmanız gerekiyor?

Alkolden, kan sulandırıcı takviyelerden ve zencefil, sarımsak, zerdeçal, omega-3 yağ asitleri, zeytinyağı vb. yiyeceklerden uzak durmalısınız. Aspirin, heparin veya varfarin gibi kan sulandırıcı ilaçlardan da kaçınmalısınız. Bunları tüketiyorsanız işlemden önce doktora haber veriniz.

Tedaviden sonra herhangi bir yan etkisi var mı?

Dudak dolgusu işleminden sonra, dudak çevresinde hafif bir şişlik veya kızarıklık hissedebilirsiniz. Morarma da oluşabilir. Ancak bunların bir gün içinde geçmesi gerekir. Dudaklara baskı uygulayacağından, yüzünüz yastığa dönük şekilde uyumaktan kaçının.

Dudak dolgusu dudakları bozar mı?

Dudak dolgusu dışında cilt altına silikon koyarak dudaklarınızı dolgunlaştırmanın kalıcı çözümleri de vardır. Bununla birlikte, yabancı cisimlerin yerleştirilmesi tipik olarak hyaluronik asit dolgu maddelerinden daha risklidir çünkü potansiyel olarak bir enfeksiyona neden olabilir ve sonuç bazen doğal görünmeyebilir ve hissedilebilir.

Öte yandan, dudak dolguları genellikle güvenlidir ve yaklaşık 12 ay sürebilen doğal görünümlü bir görünüm sağlar.

Faydalar
  • Daha iyi dudak konturlar
  • Bir çift genç görünümlü, nemli dudaklar
  • Genellikle yaşlanmayla ilişkilendirilen ince dudakları onarır ve dolgunlaştırır
1 Step 1
SİZİ ARAYALIM
Size nasıl ulaşmamızı istersiniz?pick one!
Hangi alanda bilgi almak istersiniz?pick one!
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right
Sorularını sor
Bilgi al
Merhaba size nasıl yardımcı olabiliriz?