Göz Altı Işık Dolgusu

Göz Altı Dermal Dolgu ile Göz Koyulukları ve Göz Torbalarının Azaltılması

Uzun bir günün sonunda yorgun gözlere sahip olmak normaldir. Uzun süre bilgisayar ekranına baktıktan veya elektronik aletler kullandıktan sonra gözleriniz yorulur ve zamanla kas yorgunluğu yaşayabilirsiniz.

Bu olduğunda, koyu göz halkaları, göz altı çizgileri ve göz torbaları gibi çok çeşitli sorunlardan muzdarip olabilirsiniz. Bunlar sizi gerçekte olduğunuzdan daha yaşlı gösteren yaygın estetik problemlerdir.

Koyu göz halkalarının nedenleri

Zamanla yağ dokusu gözlerin altında birikecek ve yerçekimi gözlerin düşmesine neden olacaktır. Ek olarak, diyetiniz ve yaşam tarzınız da göz torbalarınızın ne kadar görünür olduğunu belirlemede önemli bir rol oynar.

Göz altı çukurluğu dolgu tedavisi

Geçmişte, göz torbalarını çıkarmak istiyorsanız tek tedavi seçeneği cerrahiydi. Günümüzde artık ameliyatsız seçenekler de mevcut.

Hyaluronik Asit (HA) dolgu maddelerinin harikaları ile göz altı bölgeleri etkili bir şekilde tedavi edilerek dramatik, uzun süreli sonuçlar elde edilebilir. Göz altlarına, cildi gençleştiren ve dolgunlaştıran, değişen viskozitedeki dermal dolgu maddeleri uygulanır.

Künt uçlu bir iğne kullanılarak, göz altındaki çukurlar pürüzsüz, doğal bir sonuç için doldurulur, cildin çevre bölgeleriyle karışır, böylece çukurlar ve konturlar daha az görünür hale gelir. Künt uçlu iğne ile olası morarma ihtimalini de azaltır.

Göz altı dolgusunun çok yönlülüğü aynı zamanda cilt dokusunu iyileştirir ve göz altındaki ince çizgileri azaltır.

Göz altı çukurluğu dolgu tedavisinin faydaları

Bu tedavinin bazı faydaları şunları içerir:

  • Koyu göz halkalarında gözle görülür azalma
  • Göz torbalarının görünümünü azaltın
  • Gözlerin altındaki ince çizgileri düzeltin
  • Daha parlak, daha genç görünen gözlere sahip olun
Göz altı dolgusu tedavisinin yan etkileri

Tedaviden hemen sonra hafif kızarıklık ve biraz şişlik yaşayabilirsiniz. Ancak bunlar geçicidir ve birkaç saat veya bir güne kadar düzelmeleri gerekir.

Editör : Uzm. Dr. Siyamek Saleki

Son Güncellenme Tarihi : 01.09.2023

1 Step 1
SİZİ ARAYALIM
Size nasıl ulaşmamızı istersiniz?pick one!
Hangi alanda bilgi almak istersiniz?pick one!
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right
Sorularını sor
Bilgi al
Merhaba size nasıl yardımcı olabiliriz?