Jawline

İdeal çene çizgisi, gücün, gençliğin, güzelliğin ve güvenin simgesidir.

Kimin çene hatlarını güzel veya çekici bulursunuz? Onları çarpıcı yapan nedir? Kadın deyince aklımıza Bella Hadid, Angelina Jolie ve Olivia Wilde geliyor. Önden baktığınızda çene ucundan mandibula açısına kadar olan çizgi güçlü ve düzgündür. Mandibular açının kendisi iyi tanımlanmış, ancak alt kısmı ağır görünmüyor. Yandan bakıldığında çeneden boyuna kadar olan çizgiler pürüzsüzdür ve gıdıda yağlanma veya gıdı yoktur. Harika çene hatlarına sahip erkekleri düşündüğümüzde aklımıza Brad Pitt, Chris Hemsworth ve Cristiano Ronaldo geliyor. Çene hatlarını bu kadar çekici yapan nedir? İnce bir heykel gibi düz çizgilere ve keskin yontulmuş açılara kadar harika bir çene yapısı.

Yüz hatlarını daha orantılı gösteren ve kişiye daha çekici bir ifade katan jawline şekillendirmesi özellikle ameliyatsız bir işlem olması sebebiyle son yıllarda en çok tercih edilen işlemler arasında yer almaktadır.

Jawline dolgusu daha net bir çene hattı oluşturmaya yardımcı olur, oval hatlara sahip olan yüz daha güçlü ve göz alıcı bir görünüme ulaşır.

Erkeklerde daha maskülen bir hava yaratan jawline dolgusu, kadınlarda yüzü daha keskin hatlı bir görünüme kavuşturarak feminen bir ifade yaratır.

Harika bir çene konturunu nasıl elde edebilirsiniz?

Yüz hatlarını daha orantılı gösteren ve kişiye daha çekici bir ifade katan “jawline” şekillendirmesi özellikle ameliyatsız bir işlem olması sebebiyle son yıllarda en çok tercih edilen işlemler arasında yer almaktadır.

Çene hattının şeklini ve konturunu oluşturan farklı yapıları üzerinde çalışabiliriz. Tedavi seçenekleri oldukça geniştir. Hastalarımızda ameliyatsız çok güzel sonuçlar alınabilir. Ameliyatsız çene estetiği tedavileri:

Dolgu

Kayıp hacmi doldurabilen ve açıları ve projeksiyonu iyileştirebilen çeşitli dolgu ürünleri vardır. Dolgu birkaç alana yerleştirilebilir. Daha kalın hyaluronik asit dolgu maddeleri ve kalsiyum hidroksiapatit dolgu maddeleri iyi seçeneklerdir. Çene önünü dolgu ile şekillendirmek, kısa çeneyi daha uzun göstermek için çok güzel sonuçlar sağlar. Etki genellikle yaklaşık bir yıl, bazen daha uzun sürer. Alt kısmın ağır görünmesini önlemek için yanaklarınız ve orta yüzünüz için dolgu kullanabilir.

Laktik asit teknik olarak bir dolgu maddesi olmasa da, uzun süreli kollajen üretimini uyararak yüz hacmini iyileştirir. Bir etkiyi fark etmek biraz zaman alır, bu nedenle tedaviye sabırlı olmalısınız. Malzeme hacmin istendiği yere yerleştirir ve sonraki birkaç gün ila haftalar içinde çözünür. Bundan birkaç ay sonra vücudunuz, iki yıla kadar devam eden kolajen üretimini artırarak enjeksiyona yanıt verir. Özellikle iyi çalıştığı bir alan, çukurlaşma ve körelmenin genellikle göz ardı edildiği kulak önüdür.

 

Kliniğimizde yapılan Jawline uygulama örneklerini görmek için TIKLAYINIZ.

 

1 Step 1
SİZİ ARAYALIM
Size nasıl ulaşmamızı istersiniz?pick one!
Hangi alanda bilgi almak istersiniz?pick one!
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right
Sorularını sor
Bilgi al
Merhaba size nasıl yardımcı olabiliriz?