Karın Germe

Karın Germe Nedir?

Karın bölgesindeki aşırı yağ ve derinin çıkarıldığı, zaman içinde zayıflamış olan karın kaslarının onarıldığı ve orta hatta takviye edildiği cerrahi bir işlemdir. Böylece kişinin daha pürüzsüz ve daha düz bir karın bölgesine sahip olması amaçlanır.

Karın germe estetiğinde, prosedür tamamlandıktan sonra uzun süreli olarak kalıcı sonuçlar elde edilir. Operasyon sonucu uzun yıllar kalsa bile hızlı kilo alıp vermek, yeterince spor yapmamak veya hamile kalmak karın bölgesini olumsuz etkileyebilir.

Karın germe operasyonu ile diğer karın ve bel şekillendirme işlemleri kadınlar arasında, özellikle de hamilelik sonrasında oldukça popülerdir. Günümüzde, karın germe operasyonu için başvuran erkeklerin sayısı giderek artmaktadır.

Bir karın germe operasyonu, diyet ve egzersiz ile gitmeyen yağ fazlalıklarını tedavi etmek için liposuction ile birlikte uygulanabilir.

Karın Germe Hangi Amaçla Tercih Edilir?

Normal vücut ağırlığında olan en sportif kişilerde bile sarkmış, göbekli ve çıkıntılı bir karın oluşabilir. Bunun en yaygın nedenleri arasında ilerleyen yaş, sık kilo alıp verme, genetik etkiler, önceki ameliyatlar veya hamilelik gibi sebepler bulunabilir. Karın Germe operasyonu en çok cildinde elastikiyet kaybı yaşayan kişiler tarafından tercih edilir.

Karın Germe Nasıl Yapılır?

Bu operasyona çoğunlukla kozmetik nedenlerden ötürü başvuruluyor olsa da, kişinin karın germe estetiği için uygun olup olmadığına konsültasyon esnasında plastik cerrahi uzmanı tarafından karar verilir.

Operasyon öncesindeki konsültasyon sürecinde, plastik cerrahi uzmanı tarafından vücut yapısı incelenir. Bu noktada rahatsızlık duyulan sorunların net bir şekilde ifade edilmesi çok önemlidir. Konsültasyon sürecinde çekilen fotoğraflar üç boyutlu olarak modellenir ve bu model doktorun yapacağı işlemi gösterebilmesi açısından önem taşır. Operasyondan sonraki vücut yapısını, operasyondan önce görselleştirebilme ve sorunu doğru analiz edip doğru sonuca ulaşma imkânı sunar.

Karın Germe uygulamasının birden fazla yöntemi vardır. Vücut yapısına ve doktorun tavsiyesine uygun olan işlem seçilir. Genel anestezi altında yapılan operasyonlarda uygun bulunan yönteme yönelik adımlar izlenir.

Karın Germe Kimlere Yapılabilir?
  • Vücudu diyet ya da egzersize cevap vermeyen,
  • Elastikiyet kaybı yaşayan,
  • Çok kilo alıp vermiş olan kadın ve erkeklere,
  • Ayrıca hamileliği çok kilolu geçmiş olan, özellikle ikiz veya çok sayıda gebelik nedeniyle karın kasları zayıflayan kadınlara.

 

Karın Germe Kimlere Yapılmaz?

Karın Germe alternatif bir kilo verme yöntemi değildir. Bu nedenle, fazla kilolardan kurtulmak için başvurulmamalıdır. Bunun dışında, uygulamanın gerçekleştirilmesini zorlaştıran şartlar:

  • Kan akımı azlığı yaratan damar tıkanıklıkları,
  • Kalpte koroner arter hastalığı ve tıkanıklığı,
  • Diyabet,
    Zayıf bağışıklık sistemi.
  • Aynı zamanda yakın bir gelecekte hamile kalmayı planlayan kadınlar da bu operasyon için beklemelidir. Çünkü operasyon sırasında sıkılan dikey kaslar, hamilelik döneminde tekrar ayrılabilir.

1 Step 1
SİZİ ARAYALIM
Size nasıl ulaşmamızı istersiniz?pick one!
Hangi alanda bilgi almak istersiniz?pick one!
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right
Sorularını sor
Bilgi al
Merhaba size nasıl yardımcı olabiliriz?