Labioplasti

Birçok hasta, kozmetik veya fonksiyonel düzeltmeler için labia rekonstrüksiyonuna tabi tutulur. Spor yaparken, cinsel ilişki sırasında veya dar giysiler giymekten dolayı kaşınma ve rahatsızlık yaşayanlar, dudak küçültme ile rahatlayabilirler. Vajinal gevşeklik veya gevşeklik konusunda daha çok endişeleniyorsanız, vajina daraltma işlemleri sizin için daha uygun olabilir.

Labioplasti Nedir?

Dudak küçültme, çıkıntılı iç dudakların (iç dudaklar/dış dudaklar hariç) neden olduğu iltihabı ve tahrişi giderebilen nispeten hızlı ve basit bir prosedürdür. Bu vajinal gençleştirme cerrahi işlemi sırasında, iç dudaklar yeniden boyutlandırılır ve fazla doku bir neşter veya lazerle kesilerek yeniden şekillendirilir. Bu daha sonra ince, eriyen dikişlerle dikilir ve minimum yara izi kalır.

Labioplasti İşlemi Ne Kadar Sürer?

Labioplasti ameliyatı tipik olarak 1-2 saat sürer ve basit bir ayakta tedavi prosedürü olarak yapılabilir. Minimal invaziv bir prosedürdür, yani lokal anestezi genellikle yeterlidir, prosedürün kesinti süresini azaltır, ancak sedasyon veya genel anestezi de olası seçeneklerdir.

Labioplasti Kimlere Uygulanır?

Labioplasti için uygun adaylar, labia rekonstrüksiyonunun neler başarabileceğine dair gerçekçi beklentileri olan fit ve sağlıklı hastaları içerir. Medyada gördüğünüzden farklı görünmenin tamamen normal olduğunu unutmamak önemlidir. Normal olmayan ve kimsenin katlanmak zorunda kalmaması gereken şey, genital bölgenizin bir kısmının size günlük ağrı ve rahatsızlık vermesidir.

Kasık epilasyonunun artan popülaritesi, kadınları cinsel organlarının nasıl göründüğü ve hissettiği konusunda daha fazla bilinçlendirdi. Cinsel organlarınızın fiziksel görünümü psikolojik strese neden oluyor ve kaygı ve depresyona yol açıyorsa, eğitimli bir uzmandan tedavi seçenekleriniz hakkında tıbbi tavsiye almanız da önemlidir.

Labioplasti Prosedürüne Genel Bakış
  • İç dudakların boyutunu küçültmek için non-invaziv ayakta tedavi prosedürü bulunur.
  • Fazla derinin neden olduğu tahriş, iltihaplanma, ağrı ve rahatsızlığı ortadan kaldırır.
  • Tipik prosedür 1-2 saat sürer.
  • Vajinal daraltma veya vajinoplasti gibi diğer vajinal gençleştirme prosedürlerini içeren kombinasyon tedavileri mümkündür.
  • Plastik cerrahide uzman danışman tarafından gerçekleştirilen ayrı konsültasyonlar içerir.

1 Step 1
SİZİ ARAYALIM
Size nasıl ulaşmamızı istersiniz?pick one!
Hangi alanda bilgi almak istersiniz?pick one!
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right
Sorularını sor
Bilgi al
Merhaba size nasıl yardımcı olabiliriz?