Yaz aktiviteleri için hızlı hazırlık aşamasında en çok tercih edilen işlemlerden birisi de tüy sarartma işlemidir. Sadece tek seansta yüz ve vücuttaki siyah tüylerin görüntüsünden lazerle tüy sarartma işlemi ile kurtulun. Pikosaniye lazer işlemimiz bu konuda çok iddialı!

 

Lazerle Tüy Beyazlatma nedir?

İnce vücut veya yüz kıllarını beyazlatmak için yapılan kısa ve basit bir tedavidir. Kalıcı lazer epilasyon tedavisinden sonra bile ince tüyler büyümeye devam edebilir çünkü lazer bu tür tüyleri etkilemez. Tipik bir Lazer Beyazlatma tedavisinde, istenmeyen tüylerin rengi değiştirilerek görünmez hale getirilir. Bu tedavi cerrahi değildir ve non-invazivdir, pek çok faydası vardır ve önemli riskleri yoktur. Üstelik bu teknik, tüy beyazlatma için farklı geleneksel yöntemlerden daha güvenlidir.

 

Vücut ve yüz kıllarının ağartılmasının mekanizması basit ve anlaşılması kolaydır. Saçtaki melanini hedefleyerek ve onu görünmez hale getirmek için ağartarak çalışılır.

Tipik olarak, bir lazer tüy beyazlatma tedavisinin tamamlanması yaklaşık 15 dakika sürer. Prosedür sırasında, uzmanınız yüz veya vücuttaki hedef bölgedeki kılları ağartır. Lazerle tüy beyazlatma tedavisinden sonra tüyler yaklaşık 2 hafta renk değiştirecek ve daha sonra dökülecektir.

Genellikle ince tüyler 6-8 hafta sonra tekrar ortaya çıkar. Ancak, doku ve renk olarak aynı olacaklar. Bu nedenle, adayların istenmeyen ince tüyleri görünmez kılmak için bir takip seansına ihtiyacı vardır. Ancak seans sayısı adayın tüy kalitesine ve istenmeyen tüy sayısına bağlıdır.

Sorularını sor
Bilgi al
Merhaba size nasıl yardımcı olabiliriz?