Meme Büyütme

En popüler plastik cerrahi prosedürlerinden biri olan meme büyütme, meme şeklini, hacmini, simetrisini ve orantısını geliştirir. Her hastanın benzersiz olduğuna ve hedeflerine ve anatomisine göre özelleştirilmiş bir cerrahi planı hak ettiğine inandığımız için tüm konsültasyonlar Dr. Siyamek Saleki tarafından gerçekleştirilir.

Meme Büyütme Nedir?

Göğüs büyütme prosedürü, meme şeklini ve hacmini geliştirmek için tasarlanmıştır. Vücut imajını, simetriyi ve dengeyi geliştirebilir, aynı zamanda çocuk sahibi olduktan veya önemli miktarda kilo verdikten sonra hacmini ve şeklini kaybetmiş memelerin gençleştirilmesinde yararlı olabilir. Göğüs büyütme ameliyatından sonra birçok hasta kıyafetlerinin daha iyi oturduğunu fark eder.

Meme Büyütme İçin Farklı Seçenekler Nelerdir?

Göğüs büyütme, göğüslerinize meme implantları yerleştirerek veya kendi yağınızı göğüslerinize enjekte ederek (yağ aşılama veya yağ transferi) yapılabilir.

Göğüs implantları, göğüslerin boyutunu ve şeklini büyütmek için kullanılan en yaygın yöntemdir.

Farklı İmplant Türleri Nelerdir?

İki tip implant vardır: salin ve silikon. Salin, esas olarak bir tuzlu su çözeltisinden oluşan intravenöz sıvıdır. Bu implantlar daha küçük kesikler gerektirir ve genellikle daha ucuzdur. Bununla birlikte, salin implantlar, silikon implantlarla karşılaştırıldığında genellikle daha az doğal hissettirir ve cilt altında dalgalanma olasılığı daha yüksektir.

Silikon meme implantları silikon jel ile doldurulur. En doğal hissettirirler ve cilt altında dalgalanma oluşturma olasılıkları daha düşüktür.

 

İşlemimden Sonra Egzersiz Yapabilir Miyim?

Ameliyattan sonraki ilk 6 hafta boyunca yavaş yürüme gibi çok düşük etkili egzersizler şiddetle tavsiye edilir. Genel olarak, bu 6 haftalık süre boyunca komplikasyonları önlemek için yüksek etkili herhangi bir şeyden kaçınmalısınız.

Ameliyattan hemen sonra: Aslında ameliyattan hemen sonra yürümeye başlamalısınız. Aşırı veya yorucu bir şey yapmamalısınız, ancak sık, kısa yürüyüşler yapmak kan dolaşımınızı yüksek tutacak ve iyileşmeyi destekleyecektir.

Altı hafta sonra: Tüm normal egzersiz rutinlerinize geri dönebilecek kadar iyi olmalısınız.

1 Step 1
SİZİ ARAYALIM
Size nasıl ulaşmamızı istersiniz?pick one!
Hangi alanda bilgi almak istersiniz?pick one!
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right
Sorularını sor
Bilgi al
Merhaba size nasıl yardımcı olabiliriz?