OBSERV 520 Cihazının Faydaları Nelerdir?

Biyolojik yaşlanma ve foto-hasarın birikimi sonucunda cilt, orijinal cilt tonu homojenliğini kaybeder. Lokal pigmentasyon oluşmaya başlar ve cilt tonunda değişkenlik gelişebilir. OBSERV® 520 cihazı farklı aydınlatma modları sayesinde cildin sahip olduğu farklı cilt durumları ve sorunlarına ait daha keskin, ayrıntılı bir görsel imaj elde edilmesini sağlar. Güçlü polarizasyon ve floresan ışık teknolojileri kullanılarak yaygın cilt bozukluklarının kolayca teşhis edilmesine yardımcı olur.

Her bir cilt bozukluğunun ayırt edici karakteristikleri ve bununla birlikte aynı görünen problemler arasındaki açık kıyaslama OBSERV® 520 ‘nin farklı aydınlatma modları altında gösterilir.

Cilt dokusu: Keratinizasyon sürecindeki bozulmalar, yapısal bütünlüğün kaybı, enfeksiyonlar, enflamasyonlar ve esneklik kaybı.

Cilt renklenmesi: Pigmentasyon bozuklukları, enflamatuar tepkiler, vasküler anormallikler.

Cilt sekresyonları: Esansiyel yağ asidi eksikliği (FAD), bozulmuş asit dengesi, akne, bakteri.

OBSERV® 520 Işık Modları:

Gün Işığı Modu:

Yüz her yönden gelen dağınık ve yumuşak bir ışıkla aydınlatılır. Yüz ve yüzün özellikleri, belirli cilt özelliklerine veya katmanlara gölge ve vurgu olmaksızın eşit olarak aydınlatılır. Yüzün derisinin genel görünüm değerlendirilmesi için net ve klinik olarak tekrarlanabilir bir yol sağlar.

Çapraz Polarize Işık:

Deri içerisine bakış normalde cildin yüzeyinden yansıyan parlak ışıkla engellenir. Çapraz polarize modda, özellikle bir filtre parlamayı hafifletir ve parlak yüzeyin altında saklanan cilt renk bozulmalarını ve mikrovaskuler yapıları ortaya çıkarır. Çapraz polarize modda, genç ve parlak cilt daha keskin veya odaklama dışı görünebilir, çünkü ışık  epidermis tarafından dağıtılır. Yaşlanan bir cilt daha şeffaf hale gelebilir ve ciltteki düzensizlikleri ortaya çıkarabilir ve donuk bir görünüm oluşturabilir.

Paralel Polarize Işık:

Paralel polarize mod, cilt yüzey dokularının görselleştirmesini geliştirir. Bu moda, optik filtreler ince yüzey dokularını, gözenek yapılarını ve başlangıç kırışıklıklarını mükemmel bir şekilde ortaya çıkarırken, cildin daha derin katmanlarında gizlenmiş cilt yapılarının ve dokularının görünürlüğünü azaltarak yüzey yansımasını geliştir.

Gerçek UV Modu:

UV modunda, yüz derisine düşük ve zararsız bir UV ışığı dozu gönderilir. Bu görünmez ışınlar cildin yüzey tabakalarına girme kapasitesine sahiptir. Cildin içinde hücreler ve dokular doğal olmayan bu görünmez ışınlarıi görünür ışığa çevirir ve böylece cildin etkili bir şekilde ‘insan lambasına’ dönüştürür. Işık cilde yansımak yerine cildin içinde oluşur; Cilt yüzeyinin altında gizli olan cilt problemleri görülebilir hale gelir.

Wood’s Işığı Modu:

Wood’s modu orginal Wood lambasının mucidi olan Robert William Wood’un adını taşımaktadır. Wood’s ışığında aktif sebasöz bezleri ve yağ filminin dağılımı görülebilir hale gelir. Ayrıca sebasöz bezleri çevreleyen iltihap aktivitesinin yoğunluğu ve derinliği ortaya çıkarılır.

Sorularını sor
Bilgi al
Merhaba size nasıl yardımcı olabiliriz?