Sıvı Yüz Germe

Birçok insanın yaşlandıkça aynada gördükleri, içlerinde hissettiklerini yansıtmıyor. Kişilerin enjeksiyon ve sıvı yüz germe gibi yaşlanma karşıtı prosedürlere yönelmesinin ana nedenlerinden biri de budur.

Yaşlanma, kollajen ve elastin gibi bağ liflerini yıkar ve ayrıca derinin derin katmanlarında yağ kaybına neden olur. Sonuç, daha kolay kırışan sarkan, gevşek bir cilttir. Birçok insan bu sürece karşı savaşmak isterken, herkes daha genç görünmek için ameliyat olmak konusunda rahat hissetmez.

Neyse ki, sıvı yüz germe adı verilen cerrahi olmayan bir seçenek var.

Sıvı yüz germe nedir?

Sıvı yüz germe sırasında hastaya, daha genç bir görünüm için yüzün dolgunluğunu geri kazandıran maddeler olan dermal dolgu maddelerinin birden fazla enjeksiyonu yapılır. Nihai hedef cildi dolgunlaştırmaktır. “Bu prosedürün güzelliği, genellikle tek seansta yaptırabilmenizdir.”

Başlamadan önce, doktorunuz bölgeyi uyuşturmak için lokal anestezi sağlayacaktır. Her enjeksiyon sadece birkaç dakika sürer ve aşağıdaki gibi alanları hedefleyebilir:

  • Alt göz kapağının altı
  • Sarkık yanaklar
  • Burun ve ağız arasındaki nazolabial kıvrımlar
  • Ağzın yanında gıdıya neden olan kırışıklıklar

İşlemin maliyeti, doktorunuzun sizin için kullandığı dolgu miktarına göre değişir.

Sıvı Yüz Germe İşleminde İstediğimiz mükemmel sonuçlara nasıl ulaşıyoruz?

Normal insan yüzünde gerdirme gücü sağlayan bazı alanlar var. Yüze dokunduğumuzda elmacık kemiği elimize gelmektedir. Sıvı yüz germe işleminde çok kullandığımız alanlardan birisi de elmacık kemiğidir. Elmacık kemiği çok güçlü destek sağladığı zaman burdan çok etkili bir yüz gerdirme sağlayabiliyoruz.

Elmacık kemiğinin hemen altında çoğunuzun fark ettiği gölge oluşturan bir boşluk mevcuttur. Bu boşlukta özellikle yüzün alt kısmında bir gerdirme sağlamak için (bu nazalabial ve çene bölgesinin sarkmasının toparlanmasında) elmacık kemiği bize çok güzel bir destek sağlar. Uygun bir şekilde buraya yerleştirilen sıvı yüz germe maddesi güzel bir lifting etkisi sağlamaktadır. Sonra aşağı indiğimizde çene hattı ortaya çıkar. Çene hattının köşesi genellikle çiğneme kasının etkisiyle zaman içinde erimeye başlıyor. Buradaki dokular yukarı tutunamadığı için gerdirmeyi sağlamak adına, köşe kısmından destek alıp burdaki kaybolan kemiği bir şekilde telafi ettiğimiz zaman çok güzel bir sıvı yüz germe işlemi ile gerdirmeyi sağlıyoruz.

Sarkık yüz görüntüsü ve çukur olan bölgeler yeniden şekillendirilerek daha gergin ve dolgun bir yüz ifadesi sağlanarak, yüz hatları daha çekici ve dinamik bir hale getirilmektedir.

Ameliyatsız yüz germe teknikleri arasında favori olan sıvı yüz germe işlemi sayesinde danışanlarımızın yüzündeki sarkık görüntü yeniden şekillendirilerek daha dolgun, gergin ve dinamik bir ifade yakalanır. Ameliyatsız gençleştirme için en güvenli ve etkili yöntemlerden biri olan sıvı yüz germe ile juvederm ve akıllı dolgu kullanılarak 2 ile 3 sene arasında kalıcılık sağlayan bu yöntemden sonra sosyal hayatınıza kaldığınız yerden devam edebilirsiniz.

Seans sayısı : 1 seans

Süre : Her ml için 10-15 dk.

Oturma süresi : 2 hafta

Dikkat : Sonuç hastalar arasında değişiklik gösterebilir.

Uyuşturma : Lokal anestezi

Teknik : Özel kanul veya enjektör

Bakım süresi : 24 saat

Kalıcılık : 1.5 – 3 yıla kadar

Acı : Az – orta

Not : Bu işlem sadece deneyimli uzman doktor tarafından yapılmalıdır.

Son olarak, bir kişi, kozmetik plastik cerrahi ile enjeksiyonların risklerini ve faydalarını doktoruyla dikkatli bir şekilde karşılaştırmalıdır. Gözle görülür bir iyileşme arıyor ancak ameliyat istemiyorsanız sıvı yüz germe iyi bir seçenek olabilir.

1 Step 1
SİZİ ARAYALIM
Size nasıl ulaşmamızı istersiniz?pick one!
Hangi alanda bilgi almak istersiniz?pick one!
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right
Sorularını sor
Bilgi al
Merhaba size nasıl yardımcı olabiliriz?